Pierwszą w tym roku sesję dzierżoniowscy radni rozpoczęli od podziękowań i gratulacji dla przedstawicieli dzierżoniowskiego sztabu „Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy”.
Ostatni finał był pod wieloma względami rekordowy. W Dzierżoniowie udało się zebrać więcej pieniędzy niż np. w Świdnicy czy Wałbrzychu, a przekazane przez mieszkańców ponad 71 tys. zł uplasowało nasze miasto na czwartym miejscu w województwie. Nad obsługą finału pracowało ponad 40 osób, 210 wolontariuszy oraz 74 firmy i instytucje. Wszystkim mieszkańcom i wolontariuszom radni złożyli podziękowania na ręce przedstawicieli dzierżoniowskiego sztabu. - Tegoroczny finał, mimo niesprzyjającej pogody był bardzo udany. Zaangażowanie firm i instytucji oraz rekordowa kwota, którą udało się zebrać dzięki hojności mieszkańców pozwala patrzeć z optymizmem na przyszłość WOŚP w Dzierżoniowie – mówił dzierżoniowskiego czasie obrad szef dzierżoniowskiego sztabu Jarosław Rudnicki. Styczniowa sesja była również okazją do uroczystego przekazania certyfikatu honorowego gospodarza wierzy ratuszowej. W tym roku został nim Maciej Lubiecki. Wieżę ratuszową licytowano już po raz ósmy i dzięki pomysłowi Tomasza Śnieżka udało się już w sumie zebrać prawie 20 tys. zł.
Uchwały
Najważniejsze uchwały podjęte podczas styczniowej sesji związane były z poszerzeniem dzierżoniowskiej podstrefy, nadaniem statutu Dziennego Domu Pomocy Społecznej i przyjęcia Miejskiego Programu Rozwiązywania Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2010 rok.
Uchwała, w której radni wyrażają zgodę na kolejne poszerzenie podstrefy jest pierwszym z koniecznych kroków, które należy podjąć by zwiększyć tereny przeznaczane pod inwestycje. Tym razem miasto i Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna starają się o zwiększenie dzierżoniowskiej podstrefy o 24 hektary. Dzierżoniów wciąż stara się pozyskiwać kolejnych inwestorów i by czynić to efektywnie konieczna jest niemalże natychmiastowa gotowość do przekazania terenu firmie, zainteresowanej uruchomieniem produkcji w mieście.
Zmiana w statucie Ośrodka Pomocy Społecznej i uchwalenie statutu
Dziennego Domu Pomocy Społecznej ma na celu sprawniejsze i wygodniejsze dla mieszkańców świadczenie usług klientom ośrodka oraz zwiększenie oferty miasta dla dzierżoniowskich seniorów.
W nowym budynku OPS-u, przy ul. Złotej, przyjmowani będą klienci ośrodka pomocy społecznej. Tutaj także ulokowana będzie administracja ośrodka. Dotychczasowa siedzibia, przy ul. Krasickiego służyć będzie wyłącznie potrzebom Dziennego Domu Pomocy Społecznej, którego zadaniem jest tworzenie oferty dla seniorów. W przyszłości miasto planuje także ulokowanie przy ul. Krasickiego siedziby „Uniwersytetu Trzeciego Wieku”. Istotna dla mieszkańców uchwała podjętą 25 stycznia dotyczyła konkursu „Piękna Fasada”. O sposobie promowania przez miasto wspólnot mieszkaniowych, inwestujących w swoje budynki napiszemy w kolejnym wydaniu „Gońca".
23 września 2024 r. odbyło się zebranie wiejskie mieszkańców Głuszycy Górnej. W trakcie spotkania wybrano nowego sołtysa oraz członków rady sołeckiej.
czytaj więcejWybory sołtysa i rady sołeckiej w Jugowicach zakończone. W zebraniu w jugowickiej Świetlicy Wiejskiej wzięło udział 96 mieszkańców.
czytaj więcejPodsumowaliśmy I edycję programu Ciepłe Mieszkanie. Dzięki niemu właściciele lokali mieszkalnych w Kamiennej Górze mogą się ubiegać o dofinansowanie inwestycji związanych z wymianą źródeł ciepła i termomodernizacją.
czytaj więcej17 czerwca, mieszkańcy Dziećmorowic zebrali się tłumnie w Wiejskim Domu Kultury, by wspólnie zdecydować w czyje ręce powierzą losy wsi na kolejne lata.
czytaj więcejZapraszamy do udziału w wyborach do Rady Seniorów Województwa Dolnośląskiego na kadencję 2024-2029! Jest to wyjątkowa okazja dla osób powyżej 60. roku życia oraz organizacji działających na rzecz seniorów, aby mieć realny wpływ na poprawę jakości życia osób starszych w naszym regionie.
czytaj więcej