Zapytana o podstawowe sprawy dotyczące funkcjonowania miasta, odpowiadała jedynie połowicznie. Problemy miała z podaniem liczby radnych, potrzebnych do zwołania sesji nadzwyczajnej oraz ciałami, które posiadają inicjatywę uchwałodawczą w mieście. Mimo to klub radnych Platformy Obywatelskiej rekomendował „świeżą” Marię Romańską na przewodniczącą rady miejskiej.
Świeżą, bo tego samego dnia, kilka godzin wcześniej, złożyła dopiero ślubowanie na radną gminy Wałbrzych. Uzupełniła skład w miejsce Agnieszki Kołacz - Leszczyńskiej, która została wybrana na posłankę RP. Jej miejsce w radzie zajęła Maria Romańska, z zawodu lekarz hematolog - internista, która pełni tę funkcję po raz pierwszy. Kilkadziesiąt minut po godzinie 9.00 była już radną. Cztery godziny później klub PO rekomendował ją na funkcję przewodniczącej rady. - To osoba nie należąca do żadnej partii politycznej, która gwarantuje nowe otwarcie tego miasta i pozytywne realizowanie kolejnych wyzwań - promował kandydatkę Artur Torbus. Innego zdania byli radni opozycji. Klub Wałbrzyskiej Wspólnoty Samorządowej oraz Prawa i Sprawiedliwości na tym stanowisku wolał Alicję Rosiak, byłą przewodniczącą rady miejskiej i radną trzeciej kadencji. Ta jednak odmówiła ubiegania się o to stanowisko.- Uważam, że wszystkie karty zostały już rozdane i nie będę poddawała się weryfikacji, która skazana jest na przegraną. Bardzo dziękuję jednak za rekomendację, gdyż jest to dla mnie zaszczyt - oświadczyła Alicja Rosiak. Po tajnym głosowaniu, jedyna kandydatka na przewodniczącą, uzyskała wymaganą ilość głosów zostając przewodniczącą rady. - Dopiero zostałam wybrana, a jakieś oświadczenia przyjdą z czasem, jak już będę ukonstytuowana i odnajdę się w tej pracy - tłumaczyła nowa przewodnicząca rady miejskiej. Po chwili została wzięta w serię krzyżowych pytań przez dziennikarzy. Zapytana o podstawowe sprawy dotyczące funkcjonowania miasta, odpowiadała jedynie połowicznie. Problemy miała z podaniem liczby radnych, potrzebnych do zwołania sesji nadzwyczajnej oraz ciałami, które posiadają inicjatywę uchwałodawczą w mieście. Często odpowiadała po prostu „Nie wiem”. - Pani Romańska ma zero doświadczenia, jeśli chodzi o samorząd, choć z czasem ono przyjdzie. - skwitowała Alicja Rosiak - Sama zrezygnowałam z ubiegania się o to miejsce, bo uznałam, że nie będę „kopać się z koniem” - powiedziała na koniec.
Źródło: 30minut
23 września 2024 r. odbyło się zebranie wiejskie mieszkańców Głuszycy Górnej. W trakcie spotkania wybrano nowego sołtysa oraz członków rady sołeckiej.
czytaj więcejWybory sołtysa i rady sołeckiej w Jugowicach zakończone. W zebraniu w jugowickiej Świetlicy Wiejskiej wzięło udział 96 mieszkańców.
czytaj więcejPodsumowaliśmy I edycję programu Ciepłe Mieszkanie. Dzięki niemu właściciele lokali mieszkalnych w Kamiennej Górze mogą się ubiegać o dofinansowanie inwestycji związanych z wymianą źródeł ciepła i termomodernizacją.
czytaj więcej17 czerwca, mieszkańcy Dziećmorowic zebrali się tłumnie w Wiejskim Domu Kultury, by wspólnie zdecydować w czyje ręce powierzą losy wsi na kolejne lata.
czytaj więcejZapraszamy do udziału w wyborach do Rady Seniorów Województwa Dolnośląskiego na kadencję 2024-2029! Jest to wyjątkowa okazja dla osób powyżej 60. roku życia oraz organizacji działających na rzecz seniorów, aby mieć realny wpływ na poprawę jakości życia osób starszych w naszym regionie.
czytaj więcej