Wałbrzyski klub Sojuszu Lewicy Demokratycznej negatywnie ocenia pomysł komercjalizacji Specjalistycznego Szpitala imienia doktora Sokołowskiego. Projekt uchwały Sejmiku Województwa Dolnośląskiego wyraża zamiar przekształcenia placówki w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością i przejęcia 100% udziałów zakładu opieki zdrowotnej. Taki pomysł zdaniem działaczy wałbrzyskiego klubu SLD może wpłynąć negatywnie na dobro pacjentów. Radni lewicy uważają, że komercjalizacja szpitala nie przyczyni się do polepszenia warunków leczenia na terenie Wałbrzycha, a preferowani przez placówkę będą pacjenci ze schorzeniami, których leczenie jest drogo wyceniane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. - Możemy się domyśleć, że w takim szpitalu będzie wykonywanych bardzo dużo zabiegów artroskopii, czy leczenia zaćmy oka. Są to świadczenia bardzo drogie i jeżeli pacjenci nie mają innych schorzeń, uznawani są za tak zwanych „opłacalnych” – tłumaczy Mirosław Lubiński.
- Rachunek ekonomiczny dla takiej spółki przesłoni interes pacjenta - dodaje lekarz i radny klubu SLD. Sojusz uważa, że dotychczasowa forma zarządzania szpitalem sprawdza się i nie ma potrzeby przekształcania zakładu publicznego w spółkę. Zdaniem prezydenta miasta przejęcie placówki przez marszałka województwa spowoduje spłacenie zaciągniętych na restrukturyzację kredytów, a pacjenci na tym nie ucierpią. - To jest propozycja rozwoju szpitala i powiększenia jego możliwości – odpowiada prezydent miasta. – Zwiększy się pakiet wykonywanych świadczeń, zatrudnieni zostaną nowi pracownicy i przyciągnie się pacjentów z innych rejonów Dolnego Śląska – dodaje Roman Szełemej. - Pan prezydent ma w tym swój osobisty interes - twierdzi Szymon Heretyk. – Jest przecież zatrudniony w wałbrzyskim szpitalu i osiąga dochody w granicach prawie ćwierć miliona złotych rocznie – tłumaczy przewodniczący wałbrzyskich struktur SLD. -Być może dla Romana Szełemeja jest to fantastyczny pomysł. Nie chodzi jednak o to, żeby robić dobrze prezydentowi, ale działać na rzecz mieszkańców – kwituje Mirosław Lubiński. Konsultacje w sprawie komercjalizacji szpitala potrwają do 13 grudnia tego roku. Sejmik Województwa Dolnośląskiego zdecyduje o jego dalszych losach. Wałbrzyscy działacze SLD są pewni, że lewicowi radni sejmiku negatywnie ocenią taki pomysł.
źródło: 30 minut
Już 17.12.2024r. we Wrocławiu odbędzie się konferencja rozpoczynająca cykl konferencji, seminariów i szkoleń, które mają na celu przygotowanie do skutecznego aplikowania o środki z funduszy europejskich (Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska) oraz prawidłowego rozliczenia projektów.
czytaj więcejOd 1 listopada br. ruszyły wakacje składkowe, czyli nowy rodzaj ulgi dla przedsiębiorców, którzy mogą składać wnioski o zwolnienie ze składek na ubezpieczenie społeczne za wybrany miesiąc.
czytaj więcejPrezydent dr Roman Szełemej serdecznie zaprasza wałbrzyskich Przedsiębiorców na spotkanie. Pragnie poznać opinie, pomysły i oczekiwania dotyczące rozwoju gospodarki i wsparcia przedsiębiorczości w Wałbrzychu. W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele Rady Rozwoju Gospodarczego Miasta Wałbrzycha.
Termin: 5 grudnia (czwartek) godz. 10.00-13.00
Miejsce: Centrum Nauki, Kultury i Sztuki Stara Kopalnia, sala multimedialna
Godzenie pracy z opieką nad małym dzieckiem dla wielu rodziców stanowi codzienne i poważne wyzwanie. Pragnąc wesprzeć przedstawicieli tej grupy w utrzymaniu się na rynku pracy lub powrocie do aktywności zawodowej, kierownictwo Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej podejmuje liczne inicjatywy o charakterze pomocowym.
czytaj więcejOd 1 do 19 listopada przedszkola publiczne w całym kraju włączają się w akcję, organizując spotkania dla dzieci i rodziców poświęcone prawom dziecka, godności, szacunkowi i bezpieczeństwu. Tak będzie również w Dzierżoniowie.
czytaj więcej