sowie

Polityka, politycy, partie polityczne w Walbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-04-27 14:46

Ostatni komentarz: Ponoć w Parlamencie Europejskim łatwo mozna zarobić. Czy się stoi czy się leży 120 000e się należy.
dodany: 2009.05.16 23:15:46
przez: XYZ
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-13 09:40

Ostatni komentarz: Szanowni mieszkańcy Wałbrzycha głosujcie na Andrzeja Zibrowa. Gdyż jest to odpowiednia kandydatura na to stanowisko. Już jako prezes Wałbrzyskiej koksowni pokazał że jego działania są zdecydowane i zawsze osiąga wyznaczone cele.
dodany: 2009.03.19 20:20:10
przez: Marcin
czytaj więcej
Data newsa: 2008-12-12 11:26

Ostatni komentarz: Panie Prezydencie dajcie spokój ustap ze stanowiska bo i tak nic nie robisz,Doprowadziłeś Wałbrzych do ruiny nie wstyd Ci.
dodany: 2009.01.27 11:07:46
przez: jadzia
czytaj więcej
Nie dopłacą do in vitro
2013-04-05 10:43


- Konstytucja zakłada tylko trzy rodzaje aborcji, a in vitro to również aborcja – mówiła posłanka Anna Zalewska – Przeciwko in vitro opowiadają się osoby, które mają dzieci i są spełnione. Na tej sali niewielu jest młodych ludzi, którzy wszystko jeszcze mają przed sobą. Nie możemy decydować za nich! – apelowała Beata Moskal – Słaniewska. Większością głosów, świdniccy radni odrzucili program zdrowotny dla leczenia niepłodności metodą pozaustrojową na lata 2014-2016 zainicjowany przez klub radnych Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Radni z klubu Sojuszu Lewicy Demokratycznej złożyli projekt uchwały w sprawie podjęcia działań mających na celu opracowanie programu zdrowotnego dla leczenia niepłodności metodą in vitro. Program jest już wdrożony w Częstochowie i Świdnica miałaby wzorować się na jej podstawie.


– Leczenie niepłodności metodami zapłodnienia pozaustrojowego nie jest finansowane przez system powszechnych ubezpieczeń zdrowotnych, co w znacznym stopniu ogranicza dostęp ubezpieczonych do tego typu świadczeń. Z uwagi na brak dofinansowania ze środków publicznych do leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego i wysokie koszty zastosowania metody zapłodnienia pozaustrojowego spoczywające wyłącznie na pacjentach, uzasadnioną implikacją do opracowania i wdrożenia programu jest zapewnienie równego dostępu wszystkim mieszkańcom Świdnicy do usług medycznych w zakresie leczenia niepłodności i wsparcie niepłodnych par dofinansowaniem do zabiegu zapłodnienia pozaustrojowego – mówił Janusz Solecki. Projekt został poparty między innymi przez: Ligę Kobiet Polskich, Stowarzyszenie Kobiet i Zjednoczenie Demokratyczne. Swój zdecydowany sprzeciw zgłosili: Prawica Rzeczpospolitej oraz Prawo i Sprawiedliwość, reprezentowane przez Anne Zalewską oraz biskup świdnicki Ignacy Dec, który apelował o ochronę życia i wartości rodzinne. – Dzięki in vitro na świat przyszło około 5 miliona ludzi. Jest to często ostatnia nadzieja dla młodych rodziców. Coraz częściej słyszy się o bezpłodności wśród mężczyzn. Nie ma wtedy innego ratunku jak in vitro. Wśród nas przeciwko in vitro są osoby spełnione, starsze, które mają dzieci. Nie możemy w imieniu osób młodych decydować o ich przyszłości – mówiła Beata Moskal – Słaniewska. Część radnych stwierdziła, że Świdnicy nie stać na takie finansowanie.Źródło:30minut
 



Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: