sowie

Polityka, politycy, partie polityczne w Walbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-04-27 14:46

Ostatni komentarz: Ponoć w Parlamencie Europejskim łatwo mozna zarobić. Czy się stoi czy się leży 120 000e się należy.
dodany: 2009.05.16 23:15:46
przez: XYZ
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-13 09:40

Ostatni komentarz: Szanowni mieszkańcy Wałbrzycha głosujcie na Andrzeja Zibrowa. Gdyż jest to odpowiednia kandydatura na to stanowisko. Już jako prezes Wałbrzyskiej koksowni pokazał że jego działania są zdecydowane i zawsze osiąga wyznaczone cele.
dodany: 2009.03.19 20:20:10
przez: Marcin
czytaj więcej
Data newsa: 2008-12-12 11:26

Ostatni komentarz: Panie Prezydencie dajcie spokój ustap ze stanowiska bo i tak nic nie robisz,Doprowadziłeś Wałbrzych do ruiny nie wstyd Ci.
dodany: 2009.01.27 11:07:46
przez: jadzia
czytaj więcej
III Europejski Kongres Samorządów
2017-03-31 13:59

Jak samorządy powinny współpracować z rządem, światem nauki, biznesu oraz organizacjami, które mogą pomóc w ich sprawniejszym funkcjonowaniu?


W Krakowie, w dniach od 27 do 28 marca odbywał się III Europejski Kongres Samorządów - jedna z największych konferencji międzynarodowych, poświęcona polityce regionalnej, której hasłem było: „Samorządy w obliczu wyzwań XXI wieku”. Brało w niej udział blisko 1800 osób - liderów samorządowych, przedstawicieli administracji państwowej, świata nauki, biznesu, kultury oraz NGO z ponad 40 krajów. Świdnicę reprezentowała prezydent miasta, Beata Mokal-Słaniewska, która uczestniczyła w dwóch panelach dyskusyjnych jako prelegent. Podczas panelu "Sukces na obcasach" wspólnie z Elżbietą Anną Polak - marszałek województwa lubuskiego, Dorotą Bąbiak-Kowalską - zastępcą redaktora naczelnego Municipium, Kamilą Gasiuk-Pihowicz – posłanką na Sejm RP, Beatą Superson-Polowiec - radcą prawnym, Eszter Szabó – profesorem, członkiem Rady Programowej Forum Ekonomicznego Budapest Business School dyskutowano o roli kobiet w życiu społecznym, politycznym, naukowym i gospodarczym. Coraz więcej kobiet zajmuje kierownicze stanowiska, które kiedyś zarezerwowane były dla mężczyzn. Aktywność kobiet widoczna jest również w sferze polityki i biznesu. Jednym z powodów tej zmiany jest prowadzenie skutecznej i spójnej polityki zmierzającej do zapewnienia równomiernej reprezentacji obu płci w każdej ze stref życia społecznego, przy jednoczesnym zagwarantowaniu kobietom równych szans rozwoju zawodowego.

Natomiast podczas panelu „Lewicy sposób na samorząd” razem z Tadeuszem Krzakowskim - prezydentem Legnicy, Rafałem Kuklą - burmistrzem Gorlic oraz Krzysztofem Gawkowskim - wiceprzewodniczącym Sojuszu Lewicy Demokratycznej pochylono się nad tematem dialogu społecznego z mieszkańcami miast, ich aktywizacji oraz metod współpracy. Rozmowy dotyczyły także nowoczesnej polityki mieszkaniowej, pomocy socjalnej, a także promowaniu równości i tolerancji.

Program kongresu obejmował ponad 80 wydarzeń (bloki programowe, raporty, panele, warsztaty, wykłady oraz prezentacje) i został realizowany w ścieżkach: Finanse, Środowisko, Gospodarka, Społeczeństwo, Innowacje, Biznes i Miasto. Obrady Kongresu relacjonowało blisko 100 dziennikarzy.



Autor: 30minut


Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: